Eyüp Yangın Sonrası Temizlik

Eyüp temizlik yangın sonrası

Eyüp yangın sonrası temizlik hizmetleri; İnsanî kaynaklı ve doğal afetler, mekanların hasar görmesine sebep olabilmektedir. Bu hasarların bir bölümü; çıkan yangınlar sonucu oluşuyor. Ana yapısında fazla bir hasar meydana gelmemiş olsa bile, uzman ve deneyimli bir afet sonrası ekibi tarafından bazı müdahaleleri zorunlu kılabiliyor. İşte bu aşamada afetzedelerin en sık başvurduğu hizmetlerden biri; yangın sonrası temizlik hizmeti olmaktadır.

Hiç kuşkusuz, olası bir yangın sonrası mekanlarda bazı gereksinimler doğacaktır. Zarar gören yaşam alanlarının hayata döndürülmesi yolunda atılacak adımlardan biri de, mekanın kapsamlı bir temizlikten geçmesidir. Böyle bir durum sonrasında iç mekanlarda, tavandan tabana bir uygulama süreci şart! Yangın sonucu hasar gören bir evde maddî kayıpların yanı sıra, sağlığı tehdit eden bir atmosfer kalıcı olabilmektedir. Bunun sebebi, iç mekana yerleşen isler ve havaya dolan zararlı gazlar olarak sıralanabilir.

Eyüp Yangın Sonrası Temizlik Hizmeti

Hanelerin ve iç mekanların temizlenmesi, mekanın metrekaresine ve özen isteyen eşyaların varlığına göre değişebilir. Fakat özellikle; bir afet sonucu meydana gelen tozun ve kirin temizlenmesi, her zamankinden daha detaylı bir çalışma gerektiriyor. Yangının geride bıraktığı duman karaları, dökülmüş duvar kalıntıları, kararan bölgeler ayrı ayrı bir müdahaleye ihtiyaç duyar. Doğru ve yerinde yapılmayan temizlik işlemi, gerçekte olduğundan daha yorucu ve yıpratıcı bir hal alabilir. Bunların önüne geçmek için, yangın sonrası temizliği hizmeti veren firmalardan yardım ve destek alabilirsiniz.

Yangın sonrası temizlik işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Temizlik hizmeti uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir.
  • Hanenin durumuna göre gerekli temizlik malzemeleri hazırlanmalıdır.
  • İşlemi yapacak ekip, içerdeki kimyasallardan etkilenmemek için uygun kıyafet ve maske kullanmalıdır.
  • Temizlik öncesinde ve sonrasında ortam havalandırılarak oksijen alımı sağlanmalıdır.
  • Bu uygulama kesinlikle uzman ve deneyimli bir firma tarafından gerçekleştirilmelidir.
  • Havalandırma sonrası, işlevini yitirmiş tüm eşya ve çöpler iç mekandan uzaklaştırılmalıdır.
  • Kullanıma elveren eşyalar anti-bakteriyel ürünlerle dezenfekte edilmelidir.
  • Yangın kalıntıları tamamen temizlenmelidir.

Bu hizmetle, ‘istenmeyen olay’ sonrası mekanın eski işlevselliğinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Hata ve eksik kabul etmeyen bu hizmet kolu, büyük bir itina ile yerine getirilmesi gereken bir süreci ifade eder. Birebir sağlığa etki eden bir durum olduğundan, bu konuda eğitilmiş bireyler tarafından uygulanması önem taşımaktadır.

Eyüp Yangın Sonrası Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu durum; normal bir temizlik süreciyle aynı düşünülmemeli ve ayrı bir özen gösterilmelidir. İşlem sonunda mekanın karbonmonoksit ve zehirli gazlardan tamamen arındırılmış olması gerekiyor. Derinlemesine bir temizlik uygulaması yapmak, bu tip durumlarda hayati bir önem ihtiva eder. İçeride kimyasal değişimler söz konusu olabileceği hesaba  katılmalı ve buna göre bir hareket planı oluşturulmalıdır.

Eyüp Temizlik Şirketi Çözümleri

Öncelikle; Eyüp temizlik şirketi olarak hiçbir hanede bu tip durumların yaşanmamasını temenni etmekteyiz. Verdiğimiz hizmetlerin tümünde olduğu gibi, yangın sonrası temizlik hizmeti de insani ihtiyaçlara karşılık gelmesi maksadıyla hayata geçirilmiş bir uygulamadır. Yangın sonrasında evinizde / ofisinizde görülen ve görülmeyen tüm zararlı atıkların ve kimyasalların temizlenmesi esas alınmaktadır. Bu temizlik hizmeti, afet sonrası uzman ekibimiz tarafından, gerekli malzemeler kullanılarak yerine getirilmekte ve mekanınız tekrar hayata kazandırılmaktadır. Bu türde hizmet alımlarında ilk bakmanız gereken kriterler; güvenilirlik ve kurumsallık olmalıdır. Ancak bu hususiyetlere özen gösteren bir firmanın sunduğu hizmetle yaşam alanınız tekrar can bulacaktır.

Teknik hizmetler konusunda uzman kadrosuyla Eyüp Temizlik, tüm soru ve sorunlarınız için 7/24 destek ekibiyle hizmetinizde… Detaylar ve daha fazlası için lütfen iletişime geçin.

Reply

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...